E-ticaret Sitesi Satış Teknikleri

 Ana Sayfa / / E-ticaret Sitesi Satış Teknikleri
E-ticaret sitesi işletmeliğinde başarılı olabilmek için bazı taktikleri uygulamanız eticaret sitesinin pazarlanması açısından önemlidir. Ürünleri pazarlamadan önce kendi e-ticaret sitenizi önce pazarlamalısınız. Eticaret uzmanları tarafından kesinlikle gözardı edilmemesi gereken bu yöntemler başarı sağlandıkça geliştirilebilir ve duruma uygun yeni modeller çıkartılabilir.

E-POSTA İLE PAZARLAMA
Bildiğiniz gibi Türkiye'de email marketing ile toplu mail gönderimi yasak. ISS ( Internet Servis Sağlayıcıları)'ler hosting üzerinden toplu mail gönderimini kısıtlıyor. Kanunen yasak olan bu işi yine de yapalım diyorsanız Yurt dışından DNS üzerinden kiralayacağınız sistemler ile yapabilirsiniz ancak bizim önerimiz sadece kendi müşterilerinize göndermeniz. Hem onları hatırladığınızı gösterirsiniz, hemde yeniliklerinizden haberdar ettiğinizi gösterip faal bir eticaret sitesi olduğunuzun bildirimini yapmış sayılırsınız.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU
Eticaret sitelerinde girilen içeriğin yada yapılan değişikliklerin Google gibi arama motorlarında algılanıp algılanmadığına bakılmalıdır.Ziyaretçi sayısını arttırmak için mutlaka yapılması gereken bir çalışmadır. Firmalar genellikle buna önem vermezler. Yani kendini ve işini bilen firmalar tabiki en büyük yatırımlarını Optimizasyon işine yatırıyor ama 1.000 TL gibi bir para ile eticaret yapıp milyoner olacağını düşünen kişiler her zamanki gibi büyük hayaller aleminde yaşayan kişiler. Zaten biz bu hayalperestler için yazmıyoruz bu yazıyı. İşini bilen kişiler SEO ve optimizasyon işinin bu işin asıl yapılması gerekeni olduğunu bilir. Çünkü sizi dış dünyada aksi halde kimse tanımaz. Bulunamaz, rekabet edemeyen, keşfedilmemiş bir eticaret siteniz olur. İçinde 500 bin ürün olsa ne işi yarar ki kimse satın almadıktan sonra.

Ancak SEO dediğimiz çalışma, işi bilmeyen kişi tarafından yapılırsa siteniz tamamen zararda görebilir. Biz buna BANN diyoruz. BANN almış bir site bir daha kendini toparlayamaz. Toparlasa bile çok uzun yıllar geçmiş olması lazım. SEO çok hassas bir iştir. Bu nedenle kulaktan dolma bilgilerle yok META TAG'lerimi böyle yapıcam, linklerimi şöyle vereceğim demenizle olmaz. Hastayken sağlığınıza çağreyi kendiniz bulmuyorsanız bu ihtiyacınızda da işin hekimine danışmanız mutlaktır.

Google SEO Optimizayon için Tıklayın

ADDWORDS REKLAMLARI

Tıklama başına para ödediğiniz reklam modeli olarak bilinen bu model, doğru kurulduğunda çok hızlı geri dönüş sağlar ve erken pazarlama yöntemi olarak bilinir. Eticaret işiyle uğraşan firmalar için ideal ve etkin bir pazarlama yöntemi olarak kullanılmaktadır. En kısa sürede çözüme ulaşmak isteyen eticaret yatırımcıları için kaçınılmaz bir çözüm olarak görülmektedir. Fakat aynı zamanda uzun dönem yatırımları da beraberinde desteklemenizi öneririz. Belirli bir süre sonra Bu reklam maliyetleriniz ciddi olarak artıp karınızı zedeler durumu gelecektir. Doğal yollardan tanınmak için yatırımlarınızı eş zamanlı yapmanızı tavsiye ederiz.

E-TİCARET İÇERİĞİ PAZARLAMA
Bu kısımda yapmanız gerekenler sattığınız ürünlerle ilgili kullanıcıların etkileşim içinde olacağı yazılar yazmanız. Örneğin bir bahçe çim makinası ürünü ile ilgili ürünün nasıl kullanılacağı, ne gibi sorunlar yaşanacağı, en verimli olarak üründen nasıl performans alacağınız ile ilgili makale yazıları yazabilirsiniz. Aynı şekilde Facebook, twitter gibi sosyal medya ortamlarında da bu yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Biz buna içerik pazarlama stratejisi diyoruz. Ürünlerinizle ilgili videolar çekebilirsiniz. İçerik pazarlama stratejinizi geliştirerek site trafiğinizi arttırabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI
Kurumsal firmaların her birinin sosyal sorumluluk projelerinin olduğu bir gerçektir. Bunlar hobi amaçlı yapılmaz. Hepsi bir pazarlama stratejisidir. Örneğin ihtiyaç sahibi olan kişiler için bir kampanya başlatabilirsiniz. Kısa sürede Sosyal Medya ortamında takipçi sayınızı arttırabilir ve eticaret sitenizle ilgili gelişmeleri de artık bu ortamdan paylaşa bilirsiniz.

DISPLAY ADD (GÖRÜNTÜLÜ REKLAMLAR)
Görüntülü reklam dediğimiz olay yeni bir reklam türü. Son zamanlarda youtube üzerinde görüyorsunuzdur. Bir video izlerken pat diye karşınıza bir reklam çıkar. Bu tarz video reklamlar verebilirsiniz. Bu alanda kendi hedef kitlenizi video türlerine göre belirleyebilmektesiniz. Profesyonel bir e-ticaret işletmesi yönetmek istiyorsanız, e-ticaret için kullanacağınız web sitesi de profesyonel olmalıdır. Hem alt yapısı teknolojiye uygun olmalı hem de siteniz tablet ve diğer mobil cihazlarda kolay görünür olarak tasarlanmalıdır.