INTRANET

 Ana Sayfa / / INTRANET
Intranet yani şirket içi internet olarak düşünebileceğimiz NOWENTRA yazılımı, bir sunucu platformundan şirket çalışanları arasındaki bilgi paylaşımının hızlı ve etkili olmasını sağlamaya yönelik uygulamadır.

Intranet bir şirketin çalışanlar arasında iş süreçlerini düzenlemek, işbirliğini kolaylaştırmak için tasarlanmış bilgi paylaşımı sunan dahili, özel ağdır. Web tarayıcı tabanlı bir ortamdan ulaşılabilen intranet, her türlü önemli bilginiz için herhangi bir zamanda dünyanın herhangi bir yerinden ulaşılabilecek merkezi güvenli bir depo hizmeti görür. Tamamen güvenli bir alanda sadece çalışanların istediği bilgiye ulaşmasını sağlamakla kalmaz, bilgiyi paylaşmaya yetkisi olmayan kişilerin de ulaşımını kısıtlar.

 
intranet tanıtım video
 

İntranetin olanaklarından yararlanmak isteyen şirketlerin başarısı, bilginin elde edilmesi, üretilmesi, saklanması ve etkin paylaşımıyla orantılıdır. Daha hızlı ve iyi iletişim, iş süreçlerini kısalttığı gibi iş kalitesini de artırır. Hızlı ve doğru karar vermede, her kaynaktan gelebilecek kapsamlı bilgiye çabuk ve kolay erişim sağlamanın önemi büyüktür. Bu ise ancak bilgiyi denetleyen ve yöneten sistemlerle başarılabilir.


İntranetin en büyük başarısı, kurumlardaki kağıt gereksinimini ortadan kaldırmasıdır. Veri, her kuruluşun yaşam kaynağıdır, bu yüzden onun daha özgürce akabileceği kanalları bulmak temel amaç olmalıdır. Bu bilgiler gereksinimi ve yetkisi olanların daha kolay erişebilecekleri konuma taşınmalı, ulaşmaması gerekenlerden de korunmalıdır. Bu denetim yapısını kurmak, intranetlerin gelişimiyle giderek kolaylaşmaktadır. İntranetlerin kurumlara sağladığı yararlardan başta geleni, takvime bağlı dönemsel bilgiler sunmak yerine, olaylara ya da gereksinimlere ayak uydurabilen bilgi sunumuna olanak tanımasıdır.


İntranetlerin başarısı; işletmedeki satış ve pazarlama, insan kaynakları, mühendislik, finans gibi birimlerin desteğine bağlıdır. Her bir grubun, intranet sunucusunun içeriğinin hazırlanması ve yönetimi konusunda sorumluluk alması yararlı olacaktır. Böylece veriler daha sık ve zamanında güncellenebilir ve kullanıcılar da bu yeni bilgileri kendi hedefleri ve genel şirket politikaları doğrultusunda daha hızlı biçimde kullanabilirler.

 

Nowentra Intranet'in size sunduğu avantajlar

İlk yatırım maliyetleri düşüktür, kullanımı kolaydır, eğitim gereksinimleri azdır, sınırsız döküman paylaşımı vardır, kurum içi sosyal paylaşım yapabilir. (Video, resim)

 

İş dünyasında zaman ve mekana hükmetmenin en son noktası Intranet yazılımıdır. İlk bakışta karmaşık gibi gelen bu sistem, şirketlerin faaliyet alanlarına ve isteklerine göre dizayn edilebilmektedir. Böylece firma sisteme kimi dahil edeceğini, neyi nasıl sunacağını ve bilgilere kimlerin ulaşabileceğini kendisi belirlemektedir. Kurumların bünyesindeki bilgileri ve bilgi işlem kapasitesini paylaşmak amacıyla oluşturulan Intranet, sadece belirli bir kuruluş içindeki bilgisayarları, yerel ağları (LAN) ve geniş alan ağlarını (WAN) birbirine bağlayan, çoğunlukla TCP/IP tabanlı bir ağdır.

Doküman Yönetimi
Dosyalarınızı buradan yönetebilirsiniz. PDF, PowerPoint, Ecxel, Word dökümanlarınızı yükleyebilirsiniz.
etkinlik Yönetimi
Etkinliklerinizi ekleyebilir, parti, organizasyon, kutlama gibi aktiviteleri duyurabilirsiniz.
haber yönetimi
Tüm haber ve duyurularınızı ekleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz yıllara göre otomatik arşivlettirebilirisiniz.
fotoğraf albüm
Fotoğraflarınızı sergileyebilir ve albümler oluşturabilirsiniz. Resimlerinize açıklama ekleyebilirsiniz.
 
içerik Yönetimi
Oluşturacağınız sayfaların tamamını içerik yönetimi ile düzenleyebilirsiniz. Sayfa içeriklerine Resim ve dosya ekleyebilirsiniz.
Anket Yönetimi
Anketleri tarih aralığında otomatik yayınlatabilir ve oylama sonuçlarını anında görebilirsiniz. Süresi geçen anket yayından otomatik kaldırılır.
ilan yönetimi
Şirket içinde eğlenceli bir ilan siteniz olsun. Alın, satın, duyuru paylaşın. Okuduğunuz kitaplarınızı paylaşın, yada evcil hayvan ilanı verin :)
intranet yönetimi
Kişilere farklı yetkiler verip, rollere göre içerik güncellemesi yaptırabilirsiniz. Yöneticiler yeni kullanıcıları sisteme tanımlayabilirler.
 
izin planlayıcı
Yıllık izinleriniz yada mazaret izinlerinizi intranet üzerinden insan kaynaklarına iletebilirsiniz. Gerekli onayı yine intranet üzerinden alabilirsiniz.
Talep Formu
Malzeme, araç talep formu gibi ihtiyaçlarınıza yönelik isteklerinizi artık intranet kullanarak hızlıca dile getirebilirsiniz.
eğitim planlama
Departmanlara göre farklı eğitim planları ve programı oluşturabilirsiniz. Çalışanların kendilerini organize etmesini sağlayabilirsiniz.
intranet
Günün saatlerine göre intranet kendi arka zeminini değiştirmektedir. Kullanıcıların günü intranet'le beraber yaşamaları için kurgulanmıştır.
 

Intranet Alt Yapı Gereksinimleri

Intranet'i kurmak için herşeyden önce şirket içinde ağ üzerinde konumlandırılmış bir sunucunuzun olması gerekmektedir.

 

Bir SQL veritabanı üzerinde çalışan Nowentra Intranet programı, tamamını Marenova Bilişim Ltd.Şti'nin geliştirdiği ve halen bir çok kurumsal büyük firmada kullanılan kendi yazılımımızdır. Yazılım mimarisi Asp.NET C# üzerinde Entity FrameWork 4.0 kütüphanesi ile geliştirilmiştir. Intranet'in çalışması için min. XEON tabanlı üzerinde 4 GB RAM olan Windows 2003 Standart editon sunucu yeterli olacaktır. Veri tabanı olarak MS SQL 2008 Standart yeterli olacaktır. Bu konfigürasyon sistemin çalışması için gerekli en düşün alt yapıyı göstermektedir. Çalışan sayınıza göre bu konfigurasyonu geliştirmek size bağlıdır. Nowentra Intranet ile ilgili bazı görsel resimleri aşağıda bulabilirsiniz.

 
 

Intranet Fiyatlandırması ("aylık yönetici kullanıcı sayısı ile sözleşme süresince ödenir")

İlk kurulumda intranet paket ücretleri ödenir. Daha sonraki aylık ödemeler paket içerisindeki yönetici sayısını kapsar. İlave her yönetici 99$'dır. Paket içinde kullanıcı sayısı yetersiz kaldığında ilave her kullanıcı 125$'dır. Yönetici lisansıları yıllık olarak verilir. Lisans süresi sona eren yönetici giriş yapamaz ve intranet dışında kalır. Tüm yetkileri otomatik olarak silinir ve normal kullanıcı seviyesine dahi indirilmez.

 

Intranet Fiyatlandırma Tablosu

Start Up

$ 99 / aylık ödeme
 • 1 Sistem Yöneticisi
 • 1 Saat içerik giriş eğitimi
 • 20 Intranet Kullanıcısı
 • Ücretsiz Windows Server Yapılandırması
 • Ücretsiz SQL Server Yapılandırması
 • 24/7 Mail Destek
 • 8500$ Satın Alma Ücreti

Standard

$ 189 /aylık ödeme
 • 2 Sistem Yöneticisi
 • 2 Saat içerik giriş eğitimi
 • 35 Intranet Kullanıcısı
 • Ücretsiz Windows Server Yapılandırması
 • Ücretsiz SQL Server Yapılandırması
 • 24/7 Mail Destek
 • 8500$ Satın Alma Ücreti
En Popüler

Professional

$ 235 /aylık ödeme
 • 3 Sistem Yöneticisi
 • 5 Saat içerik giriş eğitimi
 • 50 Intranet Kullanıcısı
 • Ücretsiz Windows Server Yapılandırması
 • Ücretsiz SQL Server Yapılandırması
 • 24/7 Mail Destek
 • 8500$ Satın Alma Ücreti

Advanced

$ 350 /aylık ödeme
 • 10 Sistem Yöneticisi
 • 10 Saat içerik giriş eğitimi
 • 100 Intranet Kullanıcısı
 • Ücretsiz Windows Server Yapılandırması
 • Ücretsiz SQL Server Yapılandırması
 • 24/7 Mail Destek
 • 8500$ Satın Alma Ücreti