Alan Adı Transferi

 Ana Sayfa / / Alan Adı Transferi
Alan adı .tr uzantılı alan adları hariç diğer tüm uzantılar için transfer kodu gerekmektedir.

Transfer kodunu bağlı bulunduğunuz alan adı kayıt operatöründen temin edebilmelisiniz. ICANN kurallarına göre geriye dönük 60 gün içinde yeni kayıt yapılmış ya da geriye dönük 60 gün içinde transfer edilmiş alan adlarının transferi yapılamaz. Alan adınızın transfer durumu kilitli (Locked) ise alan adınızın transferi yapılamaz. Alan adınızın trasnfer işlemlerinin başarılı bir şekilde yapılmabilmesi için kayıt olurken alan adınıza tanımladığınız e-posta adresine gönderilecek transfer iletilerini onaylamanız gerekmektedir.

 
  • Alan Adı Sorgulayın

  • Size özel alan adınızı uygun fiyatlarla hemen şimdi kayıt ettirerek internet üzerinde yerinizi tescil ettirebilirsiniz.
  • Whois Kayıt Sorgula

  • Herhangi bir alan adının kimin üzerine kayıt edildiğini görmek için whois kimlik sorgulaması yapmanız gerekmektedir.
  • Alan Adı Kayıt Sözleşmesi

  • Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir müşteri kodu ve şifre almanız gerekmektedir.
 

.com, .net, .org, .biz, .info, .ws ve .tv uzantılı alan adları için transfer aşamaları nelerdir ?

Öncelikle transfer işlemlerini yapabilmeniz için transfer edeceğiniz alan adının transfer kilidinin olmaması gerekemktedir. Sadece "org" uzantılı alan adları için onay kodu gerekmektedir.Bu onay kodu alan adının kayıt edildiği firmadan talep edilmelidir. Transfer işlemi başlatıldıktan sonra alan adının yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir. Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir. İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından transfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir. Bu iletinin onaylanması durumunda transfer işlemi iptal olur. Bu yüzden bu iletinin cevaplanmaması gerekir. Maksimum 7 gün içinde alan adı natro.com müşteri hesabınız altına transfer olur. ".com ", ".net",".org" uzantılı alan adları natro.com 'a transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.

 

Alan Adı Destek

Tüm Hizmetlerimiz için 7/24 E-Posta desteği hizmeti sunulmaktadır. +90.216.472 65 64 Numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.