Yandex Email

 Ana Sayfa / / Yandex Email

Marenova Sunucuları ile Yandex Email bir arada çalışıyorz!Kurumsal Yandex emaillerinizi cep telefonu ve outlook üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Gelen mesajlar/Incoming mail (IMAP) kısmında posta sunucusu imap.yandex.ru adresi belirtilmeli, SSL-koruması ve port 993 kurulmalıdır. Herhangi bir nedenle kullandığınız yazılım SSL-korumasını desteklemiyorsa, port 143 olarak ayarlanıp SSL olmadan da bağlantı kurulabilir. Giden mesajlar/Outgoing mail (SMTP) kısmında sunucu adresi smtp.yandex.ru olarak belirtilmeli, SSL korumalı port 465'den bağlantı kurulmalıdır.Güvenli bir bağlantı kullanamıyorsanız, 25 veya 587 nolu portları kullanarak SMTP sunucusuna bağlanabilirsiniz.

IMAP ve SMTP sunucusu ayarlarında, yandex.com.tr'deki kullanıcı adı ve şifrenizin doğrulama seçeneği mutlaka aktif hale getirilmelidir.POP3 protokolü kullanıldığında tüm postalarınız posta istemcisi tarafından Posta kutusu ayarlarınızda belirttiğiniz gibi bilgisayarınızdaki Gelen kutusu klasörüne indirilecektir. Daha sonra isteğe bağlı olarak, posta istemci ayarlarındaki filtreler yardımıyla postaları klasörlere ayırabilirsiniz. Gelen kutusundaki postaları saklayabilmek için, posta istemcinizin ayarlarını izin vermesi halinde, posta istemcinizin ayarlarından sunucudan indirilen postaların kopyalarını sakla seçeneğini işaretleyerek yapmanız gerekmektedir. Bu ayarı biz yapamamaktayız.

üm Hazır Web Sitesi paketlerinde ilk yıl hosting hizmeti bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Sonraki yıllarda siz sadece hosting hizmeti yenilemesini yaparak hizmetinizi uzatabilmektesiniz. Hosting hizmetini uzatarak buna bağlı SQL veri tabanı hizmetini de uzatmış olursunuz.Hosting hizmetinde kısıtlı yere takılan müşterilerimiz için sunduğumuz bu alternatif çözüm size sınırsız bir ortamda çalışma rahatlığı verecek. Kurumsal web sitelerini sınırsız hosting hizmeti üzerinde çalıştırmayı hedefleyen tüm müşterilerimize kurulumu tamamen bizim tarafımızdan yapılan anahtar teslim bir hosting çözümü sunuyoruz. Aynı zamanda kurumsal email hesaplarını yani @alanadi.com şeklindeki eposta hesaplarını Yandex sunucuları üzerinde çalıştrma olanağı sunuyoruz.Posta istemcisi ayarlarını yaparken, posta sunucusuna erişim için kullanıcı adı ve parola olarak, Yandex kullanıcı adı ve parolanızı belirtin. POP3 Protokol Adresleri POP3 protokolünü kullanarak posta istemcisi ayarlanırken, şu bilgiler belirtilmelidir: Gelen kutusu/Incoming mail (POP3) kısmında posta sunucusu olarak pop.yandex.ru adresi belirtilmeli, SSL-koruması ve port 995 olarak ayarlanmalıdır. Herhangi bir nedenle posta istemciniz SSL-korumalı bağlantıyı desteklemiyorsa, Port 110 olarak ayarlanıp SSL olmadan bağlanılabilir. Giden mesajlar/Outgoing mail (SMTP) kısmında sunucu adresi olarak smtp.yandex.ru belirtilmeli ve port 465 olarak ayarlanıp SSL korumalı bağlantı kullanılmalıdır. Güvenli bağlantı, kullanamıyorsanız port 25 veya 587 kullanılarak SMTP sunucusuna bağlanabilirsiniz.